Duyuru ve Haberler

Sizler için hazırlanmış duyuru ve haberlerimiz

resimler/blog/seo nasıl yapılmalıdır.jpg

Seo Nasıl Yapılmalıdır

06.10.2016

Belki bu yazıyı yazdığımda birçok seo firması muhalefet olup bu durumu karalamaya ve karanlığa sürüklemeye çalışacaktır. Fakat bu yazımda sizlere nasıl seo yaptığımı, en azından anahtar kelimelerde nasıl yükseldiğimi anlatacağım. Adım adım yazarsam uygulamak isteyenler için daha iyi bir etken olacaktır. İlk olarak içerik hazırlama kısmından başlayarak ilerleyelim.

1. Öncelikle makaleler yazdırdım.

İçerisinde anahtar kelimeler geçen makale yazdırdım. Bu makaleler bilgi verici ve anahtar kelimeler 1er defa geçecek şekilde, 3 anahtar kelime barındıran 500 kelimelik, alt başlıklara sahip makalelerdi. Nerede yazdırdığımı soracak olursanız makale alanında uzman bir siteden yazdırdım. Makale diye arattığınızda sizde karşılaşacaksınızdır.

2. Tanıtım yazısı alacağım yerleri belirledim.

Tanıtım yazısı alacağım yerleri ise r10.net sitesinin tanıtım yazısı bölümüne girerek belirledim. Belirlememde en önemli faktör ilk link çıkışları olan sitelerdir. PR değeri 3-4 üzeri gerçek hite ve değerlere sahip, alexa mümkünse TR 10.000 altında haber sitelerini tercih ettim.

3. Tanıtım yazılarını nasıl aldım.

Tanıtım yazılarını alırken her hafta 4 tane alarak ilerledim. 4. haftadan sonra haftalık olarak aldığım tanıtım yazılarını 5’e çıkardım. Her hafta 1 arttırarak bu şekilde devam ettim. Şu anda haftalık olarak 6 adet alıyorum. Ana anahtar kelimelerimde ilk sıraya geldiğim için şimdi alt kelimelere çalışma yapıyorum. Seo yaptığım süreçte genellikle siteyi güncel tutmak içinde hazır makale satın alıp onları yayınlıyorum.

Not: Yaptığım çalışmaları korumak adına üzgünüm ki sektör ve anahtar kelimeleri yazamıyorum. Lütfen teklif etmeyiniz 4. Harcadığım paralar çok komik rakamlar oldu. Her aldığım tanıtım yazısının ortalama tutarı 20-40 TL arasındaydı. 3 ana anahtar kelimede ilk sıraya gelene kadar 4 hafta tanıtım yazısı aldım. 30 TL ortalama baz aldığımızda x 16 adet tanıtım yazısı = 480,00 TL ile anahtar kelimelerde birinci sıraya gelmeyi başardım. Sizde aynı adımları uygularsanız eminim ki başarılı olacaksınız.